کمپرسور اسکرو

انواع کمپرسور سندبلاست و قیمت روز آن (بررسی بهترین ها)

حسین صفوی کمپرسورسازان

نیاز به راهنمایی دارید؟

کمپرسورسازان یک مجموعه خانوادگی است که راهنمایی و مشاوره دادن صادقانه را وظیفه خود می داند چرا که بر این باوریم ساخت ارتباط خوب و ماندگار با مشتریان بسیار مهمتر از فروش است.

انواع کمپرسور سندبلاست و قیمت روز آن (بررسی بهترین ها)

سندبلاست یک روش پرکاربرد است که از ماسه‌های ساینده تشکیل شده است، این ماسه‌ها اغلب از سیلیس و اکسید فلزات با اندازه‌های مختلف تشکیل شده‌اند. با استفاده از فشار باد تولید شده توسط انواع کمپرسور، ماسه‌ها شتاب می‌گیرند و بر روی سطح قطعه‌ها پرتاب می‌شوند. حال سوال اینجاست کمپرسور سندبلاست چه ویژگی هایی باید داشته باشد و چطور سایز دقیق آن را انتخاب کنیم.

تاریخچه سندبلاست

دستگاه سندبلاستر برای اولین بار در سال 1870 توسط جنرال بنجامین تیلگمن اختراع شد. ایده اختراع دستگاه سندبلاستر بسیار جالب و شنیدنی است. آقای بنجامین تیلگمن زمانی که در کلبه چوبی نظامی خود مشغول استراحت بود متوجه طوفان شن می شود و به سمت پنجره کلبه می رود و در کمال تعجب می بیند که شیشه کلبه بر اثر برخورد شن ها مات شده است. همین اتفاق باعث می شود که بتواند دستگاهی اختراع کند تا ذرات شن را با سرعت زیاد به سطح قطعات پرتاب کند تا زنگ زدگی و رنگ آمیزی را از سطح قطعه پاک کند و سندبلاست شکل گیرد.

 

کمپرسور سندبلاست چیست

کمپرسور سندبلاست دستگاهی است که می تواند مواد ساینده را با نیروی هوای فشرده را با فشار بالا به سطح فلز پرتاب کند. سندبلاست در واقع یک فرآیند پردازش مخرب است که در آن ذرات ساینده که عموما از جنس شن و ماسه فولادی، دانه های شیشه، ساینده های پودری و پلاستیکی، آلومینا و کاربید سیلیکون می باشد با فشار هوا تقریبا 6 الی 8 بار روی سطح قطعات مختلف پاشیده می شوند.

و موجب ایجاد سطح فرورفتگی های دانه ای شکل می شوند و یک سطح مه آلودی را بوجود می آورند. این کار به منظور تمیز کاری، آماده سازی، پرداخت و یا تغییر شکل سطوح سخت صورت می پذیرد.

کمپرسور سندبلاست

 

ویژگی کمپرسور سندبلاست

کمپرسور سندبلاست

ملاک انتخاب کمپرسور باد صنعتی برای فرایند سندبلاست تامین فشار 120psi معادل 8 بار و تامین حداقل هوا دهی برای نازل های مختلف است.

دقت کنید که فقط با تهیه کمپرسور بادی که حداقل فشار و هوادهی مورد نیاز را تامین کند، نمی‌توانید به صورت مداوم و بدون وقفه از دستگاه سندبلاست استفاده کنید؛ زیرا کاهش حجم هوا و کاهش فشار امری اجتناب‌ناپذیر است.

اگر قصد دارید به صورت مداوم و بدون وقفه از دستگاه سندبلاست استفاده کنید، باید کمپرسوری را انتخاب کنید که حداقل 1.2 برابر حجم هوای موردنیاز دستگاه سندبلاست را تولید کند.

به عنوان مثال، برای دستگاه سندبلاست با نازل 2 میلیمتری، می‌توان یک کمپرسور باد 1200 لیتری یا 2000 لیتری تهیه کرد. اگر استفاده مداوم از دستگاه سندبلاست با نازل 2 میلیمتری دارید، توصیه می‌شود از کمپرسور اسکرو 2000 لیتری استفاده کنید. اما اگر استفاده مداوم ندارید، کمپرسور پیستونی 1200 لیتری نیز ممکن است مناسب باشد.

 

انواع کمپرسور سندبلاست

کمپرسور سندبلاست در دو مدل کمپرسور پیستونی و کمپرسور اسکرو ساخته و تولید می شوند. انتخاب نوع کمپرسور سندبلاست بستگی به میل نازل دستگاه سندبلاستر دارد در جدول زیر به معرفی بهترین مدل و ظرفیت کمپرسور سندبلاست می پردازیم.

کمپرسور سندبلاست با نازل 1 میلی متر
 • حداقل دبی هوای مورد نیاز 566 لیتر بر دقیقه (20cfm)
 • حداقل کمپرسور سندبلاست ۱ میل: کمپرسور پیستونی 650 لیتری
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست ۱ میل: کمپرسور اسکرو ۱۲۰۰ لیتری
 • حداکثر فشار تا 10 بار (145psi)
کمپرسور سندبلاست با نازل 2 میلی متر
 • حداقل دبی هوای مورد نیاز 1200 لیتر بر دقیقه
 • حداقل کمپرسور سندبلاست 2 میل: کمپرسور 1200 لیتری
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 2 میل: کمپرسور اسکرو 2000 لیتری
 • حداکثر فشار کمپرسور اسکرو 13 بار
کمپرسور سندبلاست با نازل 3 میلی متر
 • حداقل دبی هوای مورد نیاز 2300 لیتر بر دقیقه
 • حداقل کمپرسور سندبلاست 3 میل: کمپرسور اسکرو 2500 لیتری
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 3 میل: کمپرسور اسکرو 3000 لیتری
 • حداکثر فشار کمپرسور اسکرو 13 بار
کمپرسور سندبلاست با نازل 4 میلی متر
 • حداقل دبی هوای مورد نیاز 3600 لیتر بر دقیقه
 • حداقل کمپرسور سندبلاست 4 میل: کمپرسور اسکرو 36۰۰ لیتری
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 4 میل: کمپرسور اسکرو 5000 لیتری
کمپرسور سندبلاست با نازل 5 میلی متر
 • حداقل دبی هوای مورد نیاز 5000  لیتر بر دقیقه
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 5 میل: کمپرسور اسکرو 5000لیتری
کمپرسور سندبلاست با نازل 6 میلی متر
 • حداقل دبی هوای مورد نیاز 5000  لیتر بر دقیقه
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 6 میل: کمپرسور اسکرو 6000 لیتری
کمپرسور سندبلاست با نازل 8 میلی متر
 • حداقل دبی هوای مورد نیاز 8000 لیتر بر دقیقه
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 8 میل: کمپرسور اسکرو 8000 لیتری

 

کمپرسور سندبلاست با نازل 1 میلی متر

کمپرسور باد 650 لیتری - 4kw - 5/5 hp کمپرسورسازان

برای نازل با قطر 1 میلیمتر، حداقل دبی هوای مورد نیاز 566 لیتر بر دقیقه (20cfm) است. در این صورت، کمپرسور پیستونی 650 لیتری می‌تواند بهترین گزینه باشد.

این دستگاه از ویژگی‌های برجسته‌ای مانند قیمت مناسب، عمر طولانی، و حجم هوادهی 1.2 برابر نیاز، برخوردار است. علاوه بر این، نگهداری و تعمیر این کمپرسور به سادگی امکان‌پذیر است. قطعات کمپرسور پیستونی و لوازم یدکی آن به راحتی قابل تهیه هستند. این دستگاه قادر به تأمین فشار تا 10 بار (145psi) می‌باشد.

البته این موضوع را هم باید نظر قرار دهیم که دو نوع کمپرسور پیستونی وجود دارد

 • کمپرسور پیستونی با هواساز ایتالیایی
 • کمپرسور پیستونی با هواساز چینی

طبیعتا چینی قیمت مناسب تری نسبت به ایتالیایی دارد اما با این وجود تفاوت چشم گیری نیز با مشابه ایتالیایی خود ندارد. البته صدای هواساز های چینی کمی بیشتر از ایتالیایی است اما از نظر من به گونه ای نیست که خیلی واضح و قابل تشخیص باشد.

ما هر دو هواساز را داریم و هر دو مدل کمپرسور را تولید می کنیم. پیشنهاد من همیشه این بوده که اگر به لحاظ بودجه دست تان خیلی باز نیست به سراغ کمپرسور پیستونی با هواساز چینی بروید و اگر مسئله مالی موضوع مهمی نیست به سراغ ایتالیایی.

حداقل کمپرسور برای سندبلاست ۱ میل : کمپرسور پیستونی 650 لیتری

کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست ۱ میل: کمپرسور اسکرو ۱۲۰۰ لیتری

 

کمپرسور سندبلاست با نازل ۲ میلی متر

کمپرسور اسکرو 1200 لیتری- 1 متر مکعب - 7/5kw - 10hp کمپرسورسازان

برای دستگاه سندبلاست با نازل 2 میلیمتری، نیاز به حدود 1.28 متر مکعب بر دقیقه هوا دارید. دو انتخاب برای شما وجود دارد

 • کمپرسور پیستونی ۱۲۰۰ لیتری
 • کمپرسور اسکرو ۱۲۰۰ لیتری

 

کمپرسور پیستونی همانطور که در مقاله مقایسه کمپرسور اسکرو و پیستونی هم گفتیم مناسب استفاده پیوسته و مداوم نیستند. اگر بطور مداوم نمی خواهید از کمپرسور استفاده کنید کمپرسور پیستونی انتخاب مناسب تری به لحاظ قیمت خواهد بود اما اگر نیاز دارید بصورت مداوم از کمپرسور استفاده کنید حتما به سراغ کمپرسور اسکرو ۱۲۰۰ لیتری بروید.

نکته: تمام کمپرسور های اسکرو CZ کمپرسورسازان با ایرند (هواساز) آلمانی روتورکمپ Rotorcomp به همراه ضمانت اصالت ساخته می شود.

 • حداقل کمپرسور برای سندبلاست ۲ میل : کمپرسور اسکرو ۱۲۰۰ لیتری
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست ۲ میل: کمپرسور اسکرو ۲۰۰۰ لیتری

 

کمپرسور سندبلاست با نازل ۳ میلی متر

کمپرسور اسکرو 2000 لیتری- 2 متر مکعب - 11kw - 15hp کمپرسورسازان

برای استفاده از سندبلاست با نازل 3 میلیمتری، بهترین انتخاب یک کمپرسور باد اسکرو با ظرفیت 2/3 متر مکعب بر دقیقه و فشار باد 8 بار است.

کمپرسور اسکرو CZ کمپرسورسازان از ایرند روتور کمپ آلمان، به عنوان یک گزینه مناسب معرفی می‌شود که قادر است هوا را با حجم 2/5 متر مکعب در فشار 8 بار و 2/2 متر مکعب در فشار 10 بار به دستگاه سندبلاست تامین کند. این کمپرسور دارای یک موتور با قدرت 15 کیلووات (معادل 20 اسب بخار) است.

 • حداقل کمپرسور برای سندبلاست ۳ میل : کمپرسور اسکرو ۲۵۰۰ لیتری
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 3 میل: کمپرسور اسکرو ۳۰۰۰ لیتری

قبل از معرفی یکی دیگر از انواع کمپرسور سندبلاست از شما دعوت می کنیم به مقاله بهترین پمپ باد برای نقاشی هم سر بزنید.

کمپرسور سندبلاست با نازل 4 میلی متر

برای دستگاه سندبلاست با نازل 4 میلیمتری، کمپرسور باد مناسب‌تری که بتواند حداقل 3/6 متر مکعب بر دقیقه هوا را با فشار 8 بار تأمین کند.

این کمپرسور قادر به تامین 3/6 متر مکعب هوا در فشار 8 بار و 3.2 متر مکعب در فشار 10 بار به دستگاه سندبلاست است. این کمپرسور دارای یک موتور با قدرت 22 کیلووات (معادل 30 اسب بخار) می‌باشد. این انتخاب به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌های مناسب‌تر این کمپرسور نسبت به سایر گزینه‌ها پیشنهاد می‌شود.

 • حداقل کمپرسور برای سندبلاست 4 میل : کمپرسور اسکرو 36۰۰ لیتری
 • کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 4 میل: کمپرسور اسکرو 5۰۰۰ لیتری

 

کمپرسور سندبلاست با نازل 5 میلی متر

برای استفاده از سندبلاست با نازل 5 میلیمتری، کمپرسور باد اسکرو با ظرفیت 5 متر مکعب بر دقیقه مناسبترین گزینه است. اما چرا؟

چون سایز بندی استاندارد کمپرسور اسکرو به گونه ای است که ۴.۵ مکعب وجود ندارد و سایز بعد از ۳.۶ متر مکعب 5 متر خواهد بود.

این کمپرسور باید قادر باشد فشار باد 8 بار را برای انجام عملکرد سندبلاست ایجاد کند. به همین دلیل، ما در کمپرسور اسکرو CZ کمپرسورسازان از ایرند روتور کمپ آلمان استفاده کرده ایم. این کمپرسور قادر است 5 متر مکعب هوا را در فشار 8 بار و 4/5 متر مکعب هوا در فشار 10 بار به دستگاه سندبلاست تأمین کند.

قدرت الکتروموتور این کمپرسور 37 کیلووات (معادل 50 اسب بخار) می‌باشد. انتخاب این کمپرسور به دلیل ویژگی‌ها و قابلیت‌های مناسب آن نسبت به سایر گزینه‌ها پیشنهاد می‌شود.

کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 5 میل: کمپرسور اسکرو 5۰۰۰ لیتری

 

کمپرسور سندبلاست با نازل 6 میلی متر

کوچکترین کمپرسور باد مناسب برای دستگاه سندبلاست با نازل 6 میلمتری کمپرسور بادی است که بتواند 6 متر مکعب بر دقیقه هو را با فشار 8 بار تامین کند.

کمپرسور 6 متر مکعب دارای ایرند روتورکمپ آلمان EVO9 و الکتروموتور 37 کیلووات است.

کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 6 میل: کمپرسور اسکرو 6۰۰۰ لیتری

 

کمپرسور سندبلاست با نازل 8 میلی متر

برای دستگاه سندبلاست با نازل 8 میلیمتری، بهترین کمپرسور باد که بتواند 8 متر مکعب بر دقیقه هوا را با فشار 8 بار تأمین کند، کمپرسور اسکرو مدل CZ8000 از ایرند روتور کمپ آلمان می‌باشد. این کمپرسور قادر است 9 متر مکعب هوا در فشار 8 بار و 8 متر مکعب هوا در فشار 10 بار را به دستگاه سندبلاست برساند.

این کمپرسور می‌تواند تا 1.2 برابر بیشتر از باد مورد نیاز دستگاه سندبلاست را تأمین کند که این امر به شما اجازه می‌دهد که بصورت مداوم و بدون وقفه از دستگاه سندبلاست استفاده کنید.

کمپرسور پیشنهادی برای سندبلاست 6 میل: کمپرسور اسکرو 8۰۰۰ لیتری

فشار باری کمپرسور سندبلاست

فشار باد مناسب برای دستگاه سندبلاست باید حدود 100psi (حدودا 7 بار) باشد تا بتوان به راحتی و بدون وقفه، حتی بزرگترین قطعات را نیز سندبلاست کرد. در نتیجه، کمپرسور باد باید حداقل فشار 90psi (6 بار) را تأمین کند.

همچنین، در شرایط طبیعی، یک مقداری از فشار هوا در اثر جابجایی در تجهیزات هوای فشرده مانند لوله‌ها، واتر سپراتور، درایر و میکروفیلترها از دست می‌رود. به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود که کمپرسور باد توانایی تأمین 1.2 برابر مقدار فشار مورد نیاز را داشته باشد.

بنابراین، فشار پیشنهادی برای کمپرسور باد در عملیات سندبلاست حدود 120psi (8.2 بار) است.

با این فشار، کمپرسور باد به خوبی می‌تواند نیازهای سندبلاست را برطرف کند و امکان انجام عملیات سندبلاست به صورت کارآمد و موثر را فراهم می‌سازد.

قیمت کمپرسور سندبلاست

در کنار مسئله کیفیت و استاندارد بودن کمپرسور و همچنین طراحی صحیح که سبب داغ شدن کمپرسور نشود مسئله قیمت هم نیز اهمیت قابل توجهی دارد. ما در کمپرسورسازان فرایند استعلام قیمت کمپرسور اسکرو را برای مخاطبین عزیز مان راحت کردیم. در یک صفحه اختصاصی هر روز قیمت پمپ باد اسکرو را بروز میکنیم.

البته در کنار این موضوع ما شرایط خرید اقساطی را برای کمپرسور های اسکرو فراهم کرده ایم که مخاطبین بتوانند بدون نگرانی و دغدغه کمپرسور دلخواه خود را انتخاب و خریداری نمایند و در صورتی که نیاز به خرید این مدل از انواع کمپرسور دارید پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید کمپرسور اسکرو را هم ملاحظه کنید.

در ادامه می خواهیم به بررسی اجزای اصی کمپرسور سندبلاست بپردازیم اما پیش از آن از شما دعوت میکنیم به مقاله استفاده از پمپ باد برای کارواش هم سر بزنید.

اجزای اصلی سندبلاست

در جدول زیر به بررسی مهمترین اجزای سندبلاست می پردازیم.

کمپرسور هوا سندبلاست بدون کمپرسور عملا هیچ کارایی ندارد. کمپرسور هوا وظیفه تامین هوای فشرده برای پاشش ذرات در فشار بالا را برای سندبلاست فراهم می کند.
مخزن یا دیگ سندبلاست ذرات ساینده از جمله سیلیس، ماسه … در مخزن مخصوصی ذخیره می شوند و سپس این ذرات ساینده به سمت نازل هدایت می شوند. ظرفیت مخزن بایستی متناسب با حجم عملیات سندبلاست و نوع ماده ساینده باشد.
نازل سندبلاست نازل سندبلاست قطعه‌ای است که در انتهای شلنگ سندبلاست قرار می‌گیرد و وظیفه‌ی هدایت و تنظیم جریان مواد ساینده به سمت سطح مورد نظر را دارد. شدت و زاویه پاشش مواد ساینده به قطر و زاویه نازل بستگی دارد.
کابین یا بلاست روم کابین یا بلاست روم محفظه ای بسته است که برای تمیزکاری و پرداخت سطوح به کار می روند. برای تمیزکاری قطعات کوچکتر اپراتور دستان خود را داخل کابین سندبلاست می کند و برای تمیزکاری قطعات و سطوح بزرگتر از بلاست روم استفاده می شود که اپراتور برای انجام عملیات داخل اتاق وارد می شود.

 

نحوه عملکرد دستگاه سندبلاست

در جدول زیر به بررسی عملکرد دستگاه های سندبلاست در 4 مرحله می پردازیم.

آماده سازی سطح اولین و مهمترین مرحله آماده سازی سطح می باشد در ابتدا باید سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی از جمله چربی، ذرات گرد و غبار پاک کنید و در صورتیکه ترک، حفره و ناهمواری هایی وجود دارد آنها را برطرف کنید. هر چقدر در تمیزی سطح دقت و حوصله بیشتری داشته باشید نتیجه کار شما خیلی با کیفیت تر خواهد بود.
انتخاب ساینده نوع ساینده را با توجه به جنس سطحی که قصد سندبلاست آن را دارید مشخص کنید. از رایج ترین ساینده ها ماسه سیلیسی هستند که عموما برای سطوح فلزی و بتنی استفاده می شوند. از اکسید آلومینیوم به عنوان ساینده برای سطوح فلزی و پوست گردو ساینده نرمی است که برای سطوح شیشه ای و پلاستیک استفاده می شود.
تنظیم دستگاه برای تنظیم فشار هوا کمپرسور سند بلاست نوع مواد ساینده بسیار مهم است. دریچه تنظیم جریان مواد ساینده را طوری تنظیم کنید که ذرات به طور یکنواخت از نازل خارج شوند. برای اطمینان از تنظیم صحیح کمپرسور سندبلاست بهتر است کار را روی یک سطح ضایعاتی تست کنید.
پاشش ساینده اپراتور با استفاده از نازل مخصوص، ذرات ساینده را با فشار بالا به سمت سطح مورد نظر هدایت می کند. نازل را به طور یکنواخت روی سطح کار حرکت دهید تا تمام قسمت‌ها به طور کامل تمیز شوند.

 

پیش از بررسی مزایا و معایب کمپرسور سند بلاست از شما دعوت می کنیم به انواع کمپرسور در صنعت پتروشیمی هم سر بزنید.

کاربرد، مزایا و معایب سند بلاست

سندبلاست کاربرد زیادی دارد که به دو دسته کلی: تمیز کاری و آماده سازی تقسیم می شوند. سندبلاست مزایا و معایبی هم دارد که در جدول زیر به بررسی این موارد می پردازیم.

کاربرد سندبلاست
 • تمیز کاری سطوح فلزی: زنگ زدایی، جرمگیری برای رنگ آمیزی یا جوشکاری
 • تمیز کاری سطوح سنگی: زدودن جرم، رسوبات برای مجسمه سازی و کنده کاری
 • تمیز کاری سطوح چوبی: زدودن رنگ و جرم برای نقاشی و رنگ آمیزی
 • میز کاری سطوح شیشه: مات کردن و حکاکی برای نقاشی روی شیشه
 • آماده سازی سطوح برای رنگ آمیزی، آبکاری : ایجاد زبری روی سطح برای چسبندگی بهتر
 • صاف کردن سطوح فلزی از جای جوش های قدیمی 
مزایا سندبلاست
 • سندبلاست یکی از روش های کم هزینه برای تمیز کاری سطوح است.
 • قابلیت استفاده برای سطوح از جنس مختلف نظیر فلز، چوب، شیشه، سنگ و بتن
 • کیفیت بالای در تمیزی سطوح
 • سرعت کار سندبلاست بالا بود و صرفه جویی در زمان می شود.
معایب سندبلاست
 • گرد و غبار ایجاد شده در طی عملیات سندبلاست برای سلامتی کاربر مضر است.
 • صدای زیاد دستگاه سندبلاست 
 • نیاز به کاربر با تجربه و حرفه ای دارد این فرآیند ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد پس حتما توصیه می شود از دستکش، کلاه و عینک مخصوص استفاده کنید.

 

جمع بندی و خلاصه:

سندبلاست یک روش پرکاربرد برای تمیزکاری و آماده سازی سطوح مختلف از جنس فلز، چوب، شیشه و بتن است. این روش با استفاده از ماسه‌های ساینده که با فشار بالا توسط کمپرسور به سطح مورد نظر پرتاب می‌شوند، عمل می‌کند. انتخاب بهترین کمپرسور سندبلاست از اهمیت بالایی برخوردار است. نوع کمپرسور (پیستونی یا اسکرو) و ظرفیت آن باید با توجه به قطر نازل و میزان هوای مورد نیاز دستگاه سندبلاست انتخاب شود.

 

سوالات متداول:

سوال اول: چه نوع کمپرسورهایی برای سندبلاست مناسب هستند؟

کمپرسور پیستونی برای مصارف کم و نازل های کوچکتر مناسب تر هستند و کمپرسور اسکرو برای مصارف مداوم و نازل های بزرگتر مناسب هستند.

 

سوال دوم: چگونه کمپرسور سندبلاست مناسب را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب کمپرسور مناسب برای سندبلاست به قطر نازل سندبلاست، میزان هوای مورد نیاز دستگاه سندبلاست بایستی توجه کرد که البته در متن به طور دقیق ظرفیت کمپرسور مناسب با توجه به میل نازل سندبلاست مشخص شده است.

 

سوال سوم: فشار مناسب برای کمپرسور سندبلاست چقدر است؟

فشار مناسب برای کمپرسور سندبلاست حدود 8.2 بار (120psi) است.

5/5 - (13 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من